Rozdiel v ochrane dreva

Rozdiel v ochrane dreva

Moderné povrchové nátery chránia drevo pred poveternostnými a takisto aj mechanickými vplyvmi. V súčasnosti pri ochrane dreva sa využívajú hlavne kvalitné lazúry, prípadne krycie farby na drevo. So správnym výberom vhodného náteru vám určite poradí predajca, vo všeobecnosti však platí jednoduchá zásada - náter dreva vyberáme vždy podľa požadovaného vzhľadu a miesta, na ktorom sa bude drevo nachádzať. Napríklad, ak ide o vlhké miestnosti, či exteriér, jednoznačne volíme aj impregnáciu dreva.

Lazúra na drevo

Pre zachovanie unikátneho vzhľadu prírodného dreva, jeho viditeľnej štruktúry, je vhodné ak použijeme lazúru. V prípade použitia výrazných farieb, odporúčame klientom jednoznačne krycie farby na drevo. Nezabúdajte, že pri nanášaní ochranných náterov je potrebné zakryť veci naokolo, aby sa zbytočne nezašpinili, a použiť odporúčané ochranné prostriedky. Berte na vedomie, že ak používate výrobky s obsahom organických rozpúšťadiel, je potrebné použiť štetce s prírodnými štetinami.

Krycie farba na drevo

Drevo musí byť vždy pred nanášaním ochranného náteru úplné suché, hladké, čisté a bez prachu, ideálna teplota vzduchu je 20 – 25°C, relatívnou vlhkosťou 60 – 65%. Aplikácia náterov sa neodporúča na priamom slnku alebo pri príliš nízkych teplotách, pretože majú vplyv na schnutie.