Sklenené či nerezové zábradlie?

Sklenené či nerezové zábradlie?

Sklenené zábradlia nájdete v rodinných domoch a verejných budovách. Tento moderný architektonický prvok je skutočne dekoratívny, a preto má toľko priaznivcov. Nerezové zábradlia zaujímajú v tejto kategórii výrobkov osobitné miesto. Vzhľadom na ich nekonvenčnú podobu určite stoja za zváženie pri navrhovaní vášho domova.

Sklenené zábradlia

Základnou črtou skla je úplná alebo čiastočná priehľadnosť materiálu. Vďaka tomu sú stavby z neho charakteristické nezvyčajnou estetikou a dekoratívnosťou. Sklenené zábradlia sú vhodné tiež pre akékoľvek usporiadanie schodov, terasy, balkóna. Je tiež dobré venovať pozornosť voľnému toku svetla cez tento typ materiálu. Tento faktor umožňuje zväčšiť priestor napríklad v prípade malého bytu. Sklenené zábradlie sa dnes stáva čoraz obľúbenejším. Vďaka hladkému povrchu sú vynikajúcim architektonickým riešením.

Nerezové zábradlie

Nerezové zábradlia sú v súčasnosti nielen estetickým, ale aj bezpečnostným doplnkom ktorejkoľvek moderné stavby. Pri použití prírodných materiálov, ako sú napríklad sklo či drevo, vznikajú úžasné estetické kombinácie, ktoré splnia aj tie najnáročnejšie očakávania každého zákazníka.